Eko-produkt.cz

Karafa od Lucie Nepasické – Symbol Triquetra (0,7 l) – energizující a ručně foukaná

Tento designový výrobek Karafa od Lucie Nepasické - Symbol Triquetra (0,7 l) - energizující a ručně foukaná od výrobce Lucie Nepasická máte možnost získat tady a teď napořád výhodně. V akci za 1 199 Kč. EAN: 1542
Karafa od Lucie Nepasické - Symbol Triquetra (0
Popis produktu

Tato překrásná, ručně foukaná karafa od skvělé české designérky Lucie Nepasické se u vás doma bude nádherně vyjímat. Nový model je štíhlejší a možná ještě elegantnější. A také je to parádní dárek!
Ke karafě doporučujeme zakoupit i dřevěný uzávěr.

Karafa, kterou můžete brzy držet v ruce, má svou duši. Vděčí za to posvátné geometrii, ale také výrobnímu procesu. Do dřevěné formy z Valašského Meziřící ji ručně foukají zkušení znojemští skláři. Foukání skla – přesně provedený rituál – přitom Lucii vždy ohromně fascinovalo.
Z výhně připomínající magma se při něm rodí tvar. Sklo je živé, svítí a teče a sklář je zasvěcenec svého řemesla. Jeho ruce nabírají surovinu na píšťalu a je to on, kdo karafě vdechne život. Doslova. Ručně foukané sklo tak kontrastuje s moderní sériovou výrobou, která z výrobních linek plive bezchybné klony. Takové sklo naopak nese drobné chybky. Malé bublinky jsou stopy dechu, nerovnost ve skle záznam lidské ruky. Právě tak karafy získávají svou duši a můžete v nich nenápadně potkávat všechny lidské doteky, které se na jejich výrobě podílely.

Další vlastnosti: Rozměry Výška 27 cm, průměr v nejširším místě 12 cm / 11 cm (1,2 l / 0,7 l). Země původu Navrženo a kompletně vyrobeno v České republice.. Objem 0,7 l. . . . . . . . .